مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه رازی: طارق کعب

زمان برگزاری آخرین انتخابات: 96/2/21

آیین نامه قانون تشکیل، تقویت و توسعه بسیج دانشجویی

بیانیه ی بسیج دانشجویی دانشگاه رازی در محکومیت اقدامات اخیر امریکا و‌‌ ‌رژیم صهیونیستی

بسم الله الرحمن الرحیم

حضرت امام خمینی رحمه الله علیه: چه ننگ است برای دولت‌های اسلامی که آمریکا، قبله‌گاه اول آنان را غصب نموده و با کمال وقاحت در مقابل همه‌ی آن‌ها قدرت‌نمایی کند.
قدس شریف، پایتخت همیشگی و بخش جدایی‌ناپذیر فلسطین، اولین قبله‌ی مسلمین جهان، شهریست که اکنون محل اشتراک مسلمانان، مسیحیان و یهودیان است و طبق معاهدات بین‌المللی، در سازمان مللی که خود از عمال استکبار به حساب می‌آید، جزئی از سرزمین‌های اشغالی است که در نتیجه‌ی آن اسرائیل حق ساخت و ساز در این مناطق را ندارد.

🔸بسیج دانشجویی دانشگاه رازی کرمانشاه‌؛ اقدام خصمانه‌ی اخیر آمریکا را که در جهت به رسمیت شناساندن قدس به عنوان پایتخت رژیم جعلی و غاصب صهیونیستی صورت گرفته و انتقال سفارتخانه خود از تل‌آویو به قدس، در شرایطی که اعراب دست نشانده‌اش در منطقه آن را را صرفا خطر خوانده و به هشداری بسنده کرده‌اند، به شدت محکوم نموده و با پیروی از کلام وحی و رهنمودهای ولی امر مسلمین، امام خامنه‌ای (مدّ ظلّه العالی) مبنی بر بیداری، استقامت و پایداری، از تمامی مسلمانان آزادیخواه و عدالت‌طلب درخواست می‌نماید تا در مقابل این حرکت احمقانه و خصمانه‌ی دشمن پس از ناکامی‌هایش در منطقه، به ویژه در لبنان و یمن و عراق و سوریه، ضمن حفظ اتحاد و انسجام اسلامی از هیچ تلاشی دریغ نکنند تا بار دیگر به مدد الهی نقشه‌ی شوم مستکبران را نقش بر آب کنیم که با تدبر در وعده‌ی الهی، تردیدی نیست فلسطین آزاد خواهد شد.

بسیج دانشجویی دانشگاه رازی در کمک رسانی به مناطق زلزله زده استان کرمانشاه

بسیج دانشجویی دانشگاه رازی در اولین لحضات وقوع زلزله در سرپل ذهاب، ثلاث باباجانی، ازگله و ... در مناطق زلزله زده حضور یافت که در ذیل اهم اقدامات انجام شده ذکر می گردد.

  1. ساخت کانکس جهت اهدا به زلزله زدگان
  2. حضور تیم دامپزشکی بسیج دانشجویی در مناطق زلزله زده همراه با دارو‌ و امکانات درمانی 
  3. حفظ محصولات کشاورزی زلزله زدگان با نایلون پیچ‌کردن آنها توسط امدادگران بسیج دانشجویی دانشگاه رازی
  4. جمع آوری کمک های مردمی و خیرین و توزیع آن بین زلزله زدگان
  5. احداث سرویس بهداشتی صحرایی برای مناطق زلزله زده توسط تیم عمرانی بسیج دانشجویی دانشگاه رازی
  6. اعزام اولین تیم عمرانی بسیج دانشجویی دانشگاه رازی به سرپل ذهاب جهت کمک به ساخت و سازهای مناطق روستایی 
  7. اجرای طرح سفره مهربانی و بسته‌بندی غذاها توسط بسیج دانشجویی با همکاری عموم دانشجویان (بیش از ۷۰۰ پرس غذا توسط دانشجویان دانشگاه رازی در سفره مهربانی برای زلزله زدگان سرپل‌ذهاب جمع آوری و از طریق هلی کوپتر به این منطقه ارسال شد.)

کانکس هایی که توسط بسیج دانشجویی دانشگاه رازی ساخته شده و امروز یکشنبه 26 آذر ماه 1396 به سرپل ذهاب فرستاده شدند.

دبیر شورای تبین مواضع بسیج دانشجویی استان کرمانشاه پیش از خطبه های نماز جمعه؛

افسران آتش به اختیار حضرت امام خامنه ای، بینی استکبار را به خاک خواهند مالاند.

 طارق کعب، دبیر شورای تبین مواضع بسیج دانشجویی استان کرمانشاه پیش از خطبه  نماز جمعه 19 آبان اظهار داشت: در عصری که ما زندگی می کنیم این حرکت بزرگ اربعین و نماد پیراوان اهل بیت شکل گرفت و حقیقتا فرصت خدمت به زائرین ابا عبدالله  که نصیب مردم عراق شده است سعادتی بزرگی هست که جا دارد مردم خوب کشورمان این فرصت را غنیمت بشمارند و از این حرکت عقب نیفتند.

دبیر شورای تبین مواضع بسیج دانشجویی استان کرمانشاه  ادامه داد:  زمانی که مردم عراق با کمترین امکانات بیشترین خدمت را به زائرین ابا عبدالله می کنند. جا دارد که مردم ما نیز نسبت به این موضوع بسیج شوند. چرا که آن زائری  که از شرقی ترین نقطه کشور به قصد زیارت اربعین راهی می شود و حرکت می کند چندین ساعت در مسیر است و لازم است که استان هایی کرمانشاه ،ایلام و خوزستان که محل خروج زائران  از کشورمان هستند محل تجدید قوای این عزیزان شوند .

کعب بیان داشت: درست می باشد که ما در عراق میهمان هستیم اما زائرین کشور های  پاکستان و افغانستان و کشور های شرقی آسیا در این ایام میهمان کشور ما می شوند.مردم خوب کشورمان قدر این نعمت بزرگ را بدانند همان طور که ایه کریمه می فرماید السابقون السابقون اولک المقربون .

وی خاطرنشان کرد: آن چیزی که حایز اهمیت است توجه مسئولین به این حرکت بزرگ می باشد. الحمدلله ما شاهد زحمات گوناگون نهاد ها و ارگان های مختلف هستیم اما خدمت به امام حسین (ع ) در هر مرحله ای وجود دارد و  جا دارد که این خدمت  در سطح بالاتری قرار بگیرد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه رازی گفت: مسئولین توجه کنند که ما برای سال های آتی به جای آن که در خبرگزاری ها و جراید بخوانیم که فلان رقم از زائران ، به خاطر نداشتن  گذرنامه و روادید از خروج انها ممانعت به عمل امد بخوانیم که نهاد های دولتی فلان تدبیر را به کار بردن که این حرکت بزرگ  و بی نظیر تقویت بشود.

 کعب اظهار کرد: عزیزانی که به هر دلیلی نتوانستند گذرنامه و روادید تهیه بکنند نباید  از این حرکت بزرگ جا بمانند و همچین حوزه علمیه های ما، علمای ما این حرکت بزرگ را برای مردم تفسیر کنند روشن کنند مگر این گردش پول عظیمی که در داخل کشور صورت گرفت از برکات زیارت امام حسین نیست؟ ایا این همان وعده های الهی و تحقق احادیت ما نیست؟ بنابراین جا دارد که این برای ملت عزیز ما تبین و روشن شود .

دبیر شورای تبین مواضع بسیج دانشجویی استان کرمانشاه ادامه داد: ما شاهد این بودیم که چندین سال کشور ما برای تعهد بین  المللی موسوم به برجام با کشور های ۵+۱ بر کرسی  مذاکره نشسته بود ولی بعد از عقد این تعهد نه تنها پایبندی بر آن را ندیدم بلکه نقض صریح آن و اعمال تحریم های جدید را مشاهد کردیم  و دردناک تر از آن گمانه زنی در مورد توان موشکی می کنند و حتی بعضی دوستان داخلی صحبت از این می کنند  و می گویند توان موشکی داریم چرا سر و صدا بکینم ؟

وی افزود: امریکا که حیله های خود را هر روز سمت ما روانه می کند از ترویج فحشا و مواد مخدر گرفته و جنگ نرم تا قضیه طبس  و ساقط کردن هوای مسافر بری و.... چطور برای امنیت خودش راکتورهای ما را بتن می کند ولی آن ها در روز های انتخابات ما ،رقص شمشیر در عربستان راه می اندازند ؟چطور امریکا برای امنیت خودش ناوهای جنگی خودش را در خلیج فارس مستقر می کند ؟ شهدای مرزبانی که هر روز خونشان ریخته می شود زیر سر امریکا نیست ؟تحولات و انفاقات اخیر منطقه و استعفای برخی مسولان زیر سر امریکا نیست ؟ ما وقتی می گوییم مرگ با امریکا از سر تعصب نیست دشمنی امریکا ثابت شده است دشمنی امریکا  با مسئولان و دولت مردان نیست با خود ملت ایران هست .

دبیر شورای تبین مواضع بسیج دانشجویی استان کرمانشاه  تاکید کرد: در دهه ۵۰و ۶۰ دانشجویان پیرو خط امام بودند که  در خط های مقدم نقش افرینی کردند و امروز ان شاء لله  افسران آتش به اختیار حضرت امام خامنه‌ای  بینی استکبار را به خاک خواهند مالاند. 

اردوی جهادی دانشگاه رازی در سال 1395

روستاهای «الیاسان» و «کهریز» به عنوان منطقه هدف گروه جهادی طلاییه داران انقلاب اسلامی بسیج دانشجویی دانشگاه رازی در شهریور ماه 1395 انتخاب شد.
اقدامات انجام شده توسط گروه جهادی:
1. روستای الیاسان:
این روستا در 30 کیلومتری شهرستان سنقر واقع شده است و 35 خانوار جمعیت دارد.
- ساخت و تجهیز 4 حلقه حمام و سرویس بهداشتی
- ساخت و تجهیز آشپزخانه مسجد
- آموزش قرآن، احکام، نماز، مهارت های خانه داری، مشاوره به زنان و دختران روستا
- برگزاری کلاس های درسی در مقاطع ابتدایی و راهنمایی

2. روستای کهریز:
این روستا در 40 کیلومتری شهرستان سنقر واقع شده است و 25 خانوار جمعیت دارد.
- ساخت منبع آب در کنار چشمه روستا به طول 3*4 متر و به عمق 3 متر همراه با چینی دیوارهای منبع تا ارتفاع 3 متری و بتون ریزی کف - جهت افزایش وجود آب در روستا از 2 ساعت به 4 ساعت
- آموزش قرآن، احکام، نماز، مهارت های خانه داری، مشاوره به زنان و دختران روستا
- برگزاری کلاس های درسی و تقویتی

 

آتش به اختيار بودن در دانشگاه يعني تلاش براي غلبه گفتمان انقلاب اسلامي در تمامي جهات

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه رازی کرمانشاه؛ يکي از برنامه هاي اساسي بسيج دانشگاه رازي ايجا فضاي مناسب با دانشگاه اسلامي درتمامي ابعاد فرهنگي، هنري، علمي و سياسي در دانشگاه است.

*******************

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی؛ طارق کعب مسئول بسيج دانشجويي دانشگاه رازي کرمانشاه در مورد برنامه هاي فرهنگي بسيج دانشگاه خود توضيح داد: برنامه هايي مانند ديدار با خانواده شهدا، برگزاري يادواره شهدا، دوره 120ختم کامل قرآن هر روز به مدت 120 روز، ايستگاه صلواتي، هيأت دانشجويي هفتگي، کاشت 200 نهال درخت و همچنين برنامه «سفره مهرباني» که در واقع جمع آوري غذاي اضافي دانشجويان قبل از مصرف که توسط اين طرح حدود 3000 پرس غذاي کامل در مناطق محروم توزيع شد.

وي در مورد برنامه راهيان نور ادامه داد: متناسب با زمان اردوهاي راهيان نور در تمام دانشکده ها فضاسازي و نمايشگاه هايي برپا و مراسم افتتاحيه نيز برگزار شد. همچنين خادمين راهيان نور چند روز قبل از اعزام در مسجد دانشگاه مراسم معنوي اعتکاف و شب زنده داري را برگزار کردند. البته با حمايت مسئولين دانشگاه از راهيان نور در سال 95 مجموعا 300 نفر در قالب اردوي 5 روزه (خواهران و برادران به صورت مجزا) اعزام شدند.

 

photo_2017-07-16_16-41-27.jpg

photo_2017-07-16_16-41-36.jpg

photo_2017-07-16_16-41-46.jpg 

وي در مورد اردوي جهادي بيان کرد: اردوي جهادي در دو روستاي الياسان و کهريز از توابع سنقر در قالب فعاليتهاي پژوهشي، فرهنگي و عمراني مانند ساخت سرويس بهداشتي و آشپزخانه مسجد روستاي الياسان و بازسازي و پي ريزي مخزن آب روستاي کهريزبرگزار شد. براي برگزاري اردوي جهادي امسال نيز برنامه ريزي هايي براي انتخاب روستاهاي مدنظر صورت مي گيرد که در شهريورماه برگزار مي گردد.
photo_2017-07-16_16-41-51.jpg 

وي افزود: در حوزه برنامه هاي سياسي بسيج دانشگاه بيانيه اي در مورد ريزگردها صادر کرد که بعد به پنجاه دانشگاه ديگر رسيد.همچنين در حمايت از مردم کشمير نيز بيانيه اي صادر کرد که پنجاه و دو تشکل ديگر نيز آن را امضا کردند.

کعب بيان کرد: دوره تشکيلاتي شهيد مهدي نوروزي در قم به مدت يک هفته با حضور اساتيد برگزار شد. همچنين برگزاري نشست هاي تخصصي، پرسش و پاسخ، تريبون آزاد با موضوعات علمي، فرهنگي و سياسي، کارگاه هاي آموزشي ويژه مسئولين پايگاه ها، فعال سازي بردهاي آموزشي نيز از ديگر فعاليت هاي بسيج دانشگاه مي باشد.

وي مطرح کرد: قرار است دوره مطالعاتي ويژه دانشجويان بسيجي با هدف  توصيه هاي امام خميني (ره) و مطالبات مقام معظم رهبري (مدظله العالي) در دو مدل غير حضوري از تاريخ اول تا 29 مرداد ماه و دوره حضوري از 29 مرداد تا 4 شهريور ماه به عنوان اولين حلقه مطالعاتي برگزار شود.

وي توضيح داد: در حوزه علمي با توجه به ضرورت ارتباط صنعت با دانشگاه برگزاري تريبون هايي با موضوع «ارتباط صنعت و دانشگاه» ، مسابقاتي مانند «مسابقه محک» در دانشکده کشاورزي، مطالبه موضوع «پالايشگاه نفت کرمانشاه و فروش آن» از مسئولين و نمايندگان استان، چاپ و انتشار 49 شماره خبرنامه جهادي، برگزاري دوره هاي آموزشي «اقتصاد دانش بنيان» و همچنين استخراج ليست کالاهاي ايراني به صورت بروشور و توزيع آن در دانشگاه، کانال ها و راهپيمايي ها از جمله فعاليت هاي بسيج دانشگاه است.

وي ادامه داد: مسابقه اي تحت عنوان «پروانگي» با موضوع «چي شد چادري شدم» در حوزه خواهران در قالب ارسال آثار ادبي و هنري براي تمام بانوان استان کرمانشاه در حال برگزاري است. همچنین نشريات محيا که در کشور موفق بوده است، مؤذن و همکلاسي از ديگر نشريات بسيج دانشگاه است. 

اين فعال بسيج دانشجويي تأکيدکرد:  به دليل اهميت موضوع فرهنگ در کشور و با وجود تهاجم هاي فرهنگي همه جانبه و اينکه عده اي ولنگاري فرهنگي را در قالب آزاد انديشي مطرح مي کنند؛ يکي از برنامه هاي اساسي بسيج دانشگاه رازي ايجا فضاي مناسب با دانشگاه اسلامي درتمامي ابعاد فرهنگي، هنري، علمي و سياسي در دانشگاه است.

مسئول بسيج دانشجويي دانشگاه رازي کرمانشاه در پايان خاطرنشان کرد: طبق فرمايشات مقام معظم رهبري ما در دانشگاه آتش به اختيار هستيم يعني تفکرات، اقدامات و برنامه هاي خود را در جهت ايجاد دانشگاه اسلامي همه جانبه و غلبه گفتمان انقلاب اسلامي در دانشگاه برنامه ريزي مي کنيم و از هيچ کوششي هم دريغ نخواهيم کرد.