مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه رازی: طارق کعب

زمان برگزاری آخرین انتخابات: 96/2/21

آیین نامه قانون تشکیل، تقویت و توسعه بسیج دانشجویی

اردوی جهادی دانشگاه رازی در سال 1395

روستاهای «الیاسان» و «کهریز» به عنوان منطقه هدف گروه جهادی طلاییه داران انقلاب اسلامی بسیج دانشجویی دانشگاه رازی در شهریور ماه 1395 انتخاب شد.
اقدامات انجام شده توسط گروه جهادی:
1. روستای الیاسان:
این روستا در 30 کیلومتری شهرستان سنقر واقع شده است و 35 خانوار جمعیت دارد.
- ساخت و تجهیز 4 حلقه حمام و سرویس بهداشتی
- ساخت و تجهیز آشپزخانه مسجد
- آموزش قرآن، احکام، نماز، مهارت های خانه داری، مشاوره به زنان و دختران روستا
- برگزاری کلاس های درسی در مقاطع ابتدایی و راهنمایی

2. روستای کهریز:
این روستا در 40 کیلومتری شهرستان سنقر واقع شده است و 25 خانوار جمعیت دارد.
- ساخت منبع آب در کنار چشمه روستا به طول 3*4 متر و به عمق 3 متر همراه با چینی دیوارهای منبع تا ارتفاع 3 متری و بتون ریزی کف - جهت افزایش وجود آب در روستا از 2 ساعت به 4 ساعت
- آموزش قرآن، احکام، نماز، مهارت های خانه داری، مشاوره به زنان و دختران روستا
- برگزاری کلاس های درسی و تقویتی

 

آتش به اختيار بودن در دانشگاه يعني تلاش براي غلبه گفتمان انقلاب اسلامي در تمامي جهات

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه رازی کرمانشاه؛ يکي از برنامه هاي اساسي بسيج دانشگاه رازي ايجا فضاي مناسب با دانشگاه اسلامي درتمامي ابعاد فرهنگي، هنري، علمي و سياسي در دانشگاه است.

*******************

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی؛ طارق کعب مسئول بسيج دانشجويي دانشگاه رازي کرمانشاه در مورد برنامه هاي فرهنگي بسيج دانشگاه خود توضيح داد: برنامه هايي مانند ديدار با خانواده شهدا، برگزاري يادواره شهدا، دوره 120ختم کامل قرآن هر روز به مدت 120 روز، ايستگاه صلواتي، هيأت دانشجويي هفتگي، کاشت 200 نهال درخت و همچنين برنامه «سفره مهرباني» که در واقع جمع آوري غذاي اضافي دانشجويان قبل از مصرف که توسط اين طرح حدود 3000 پرس غذاي کامل در مناطق محروم توزيع شد.

وي در مورد برنامه راهيان نور ادامه داد: متناسب با زمان اردوهاي راهيان نور در تمام دانشکده ها فضاسازي و نمايشگاه هايي برپا و مراسم افتتاحيه نيز برگزار شد. همچنين خادمين راهيان نور چند روز قبل از اعزام در مسجد دانشگاه مراسم معنوي اعتکاف و شب زنده داري را برگزار کردند. البته با حمايت مسئولين دانشگاه از راهيان نور در سال 95 مجموعا 300 نفر در قالب اردوي 5 روزه (خواهران و برادران به صورت مجزا) اعزام شدند.

 

photo_2017-07-16_16-41-27.jpg

photo_2017-07-16_16-41-36.jpg

photo_2017-07-16_16-41-46.jpg 

وي در مورد اردوي جهادي بيان کرد: اردوي جهادي در دو روستاي الياسان و کهريز از توابع سنقر در قالب فعاليتهاي پژوهشي، فرهنگي و عمراني مانند ساخت سرويس بهداشتي و آشپزخانه مسجد روستاي الياسان و بازسازي و پي ريزي مخزن آب روستاي کهريزبرگزار شد. براي برگزاري اردوي جهادي امسال نيز برنامه ريزي هايي براي انتخاب روستاهاي مدنظر صورت مي گيرد که در شهريورماه برگزار مي گردد.
photo_2017-07-16_16-41-51.jpg 

وي افزود: در حوزه برنامه هاي سياسي بسيج دانشگاه بيانيه اي در مورد ريزگردها صادر کرد که بعد به پنجاه دانشگاه ديگر رسيد.همچنين در حمايت از مردم کشمير نيز بيانيه اي صادر کرد که پنجاه و دو تشکل ديگر نيز آن را امضا کردند.

کعب بيان کرد: دوره تشکيلاتي شهيد مهدي نوروزي در قم به مدت يک هفته با حضور اساتيد برگزار شد. همچنين برگزاري نشست هاي تخصصي، پرسش و پاسخ، تريبون آزاد با موضوعات علمي، فرهنگي و سياسي، کارگاه هاي آموزشي ويژه مسئولين پايگاه ها، فعال سازي بردهاي آموزشي نيز از ديگر فعاليت هاي بسيج دانشگاه مي باشد.

وي مطرح کرد: قرار است دوره مطالعاتي ويژه دانشجويان بسيجي با هدف  توصيه هاي امام خميني (ره) و مطالبات مقام معظم رهبري (مدظله العالي) در دو مدل غير حضوري از تاريخ اول تا 29 مرداد ماه و دوره حضوري از 29 مرداد تا 4 شهريور ماه به عنوان اولين حلقه مطالعاتي برگزار شود.

وي توضيح داد: در حوزه علمي با توجه به ضرورت ارتباط صنعت با دانشگاه برگزاري تريبون هايي با موضوع «ارتباط صنعت و دانشگاه» ، مسابقاتي مانند «مسابقه محک» در دانشکده کشاورزي، مطالبه موضوع «پالايشگاه نفت کرمانشاه و فروش آن» از مسئولين و نمايندگان استان، چاپ و انتشار 49 شماره خبرنامه جهادي، برگزاري دوره هاي آموزشي «اقتصاد دانش بنيان» و همچنين استخراج ليست کالاهاي ايراني به صورت بروشور و توزيع آن در دانشگاه، کانال ها و راهپيمايي ها از جمله فعاليت هاي بسيج دانشگاه است.

وي ادامه داد: مسابقه اي تحت عنوان «پروانگي» با موضوع «چي شد چادري شدم» در حوزه خواهران در قالب ارسال آثار ادبي و هنري براي تمام بانوان استان کرمانشاه در حال برگزاري است. همچنین نشريات محيا که در کشور موفق بوده است، مؤذن و همکلاسي از ديگر نشريات بسيج دانشگاه است. 

اين فعال بسيج دانشجويي تأکيدکرد:  به دليل اهميت موضوع فرهنگ در کشور و با وجود تهاجم هاي فرهنگي همه جانبه و اينکه عده اي ولنگاري فرهنگي را در قالب آزاد انديشي مطرح مي کنند؛ يکي از برنامه هاي اساسي بسيج دانشگاه رازي ايجا فضاي مناسب با دانشگاه اسلامي درتمامي ابعاد فرهنگي، هنري، علمي و سياسي در دانشگاه است.

مسئول بسيج دانشجويي دانشگاه رازي کرمانشاه در پايان خاطرنشان کرد: طبق فرمايشات مقام معظم رهبري ما در دانشگاه آتش به اختيار هستيم يعني تفکرات، اقدامات و برنامه هاي خود را در جهت ايجاد دانشگاه اسلامي همه جانبه و غلبه گفتمان انقلاب اسلامي در دانشگاه برنامه ريزي مي کنيم و از هيچ کوششي هم دريغ نخواهيم کرد.