برگزاری کارگاه آموزشی تخصصی روزنامه نگاری و نشریات دانشجویی

معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه  دومین «کارگاه آموزشی تخصصی روزنامه نگاری و نشریات دانشجویی» را در سال جاری همراه با ارائه گواهی معتبر برگزار می نماید.

زمان برگزاری:

نجشنبه 10 اسفند 1396 ساعت 8 تا 18 

جمعه 11 اسفند ماه 1396 ساعت 8 تا 12

مکان برگزاری: پردیس دانشگاه رازی، آمفی تئاتر گلستان فرهنگ و ادب

هزینه ثبت نام: 10 هزار تومان

شماره تماس: (داخلی 17) 34274578-083

سرفصل کارگاه:
- خبرنویسی
- یادداشت و گزارش
- فتوژورنالیسم 
- حقوق رسانه
- صفحه آرایی
- تیتر

شرایط و مقررات:
1. طبق ماد ه 15 دستورالعمل اجرایی ضوابط ناظر بر نشریات د انشگاهی وزارت علوم، شرکت د ر این کارگاه برای صاحب امتیاز، مدیران مسئول و سردبیـران نشریـات د ارای مجوز از کمیته ناظر بر نشریـات د انشگاهی د انشگاه رازی که قصـد انتشار نخستین شماره نشریه خود را د ارند، الزامی است.
2. حضور صاحب امتیاز، مدیران مسئول و سردبیران نشریات که در حال حاضر منتشر می شوند اما در کارگاه های گذشته شرکت نکرد ه اند، الزامی است.
3. شرکت برای سایر د انشجویانی که در آیند ه تصمیم به گرفتن مجوز نشریه د ارند و کلیه د انشجویان علاقمند د ر صورت وجود ظرفیت، بلامانع است.

 

انتخابات مدیرا مسئول نشریات دانشگاه رازی

انتخاب مدیران مسئول نشریات دانشگاه رازی جهت عضویت در کمیته ناظر بر نشریات دانشگاهی روز یکشنبه 20 اسفند ماه 1396 ساعت 10 تا 12 در محل معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه (دانشکده معماری، طبقه سوم) برگزار می گردد.

زمان ثبت نام: 5 تا 9 اسفند ماه 1396

شرایط کاندیدا:
1. کاندیدا، مدیر مسئول نشریه فعال باشد.
2. کاندیدا، واحد درسی، پایان نامه یا رساله داشته باشد و حداقل 2 ترم از تحصیل ایشان بدون احتساب ترم جاری باقی مانده باشد.

3. ارائه کارت دانشجویی یا گواهی اشتغال به تحصیل

4. یک نسخه از نشریه منتشر شده در یک سال گذشته

5. تکمیل فرم ثبت نام

 

شرایط رأی دهندگان:

1. تمامی مدیران مسئول نشریات فعالی که در یک سال گذشته تا تاریخ 96.12.19 حداقل یک شماره منتشر نموده اند.

2. در صورت معرفی نماینده از طرف مدیر مسئول، لازم است نماینده با معرفی نامه مکتوب از سوی مدیر مسئول در انتخابات شرکت نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 34274578 داخلی 17 تماس حاصل نمایید.

کلاس آموزش نقاشی ویژه فرزندان اساتید و کارکنان دانشگاه

کلاس آموزش نقاشی در تمامی تکنیک ها (طراحی، سیاه قلم، مداد رنگی و پاستل، آبرنگ و گواش و رنگ روغن) ویژه فرزندان اساتید ارجمند و کارکنان گرامی دانشگاه رازی در تمام سنین در ترم تحصیلی جاری برگزار می شود.
زمان برگزاری کلاس ها: از 6 اسفند ماه 96، روزهای یکشنبه و سه شنبه در دو تایم 9 تا 12 ظهر و 12:30 تا 15 بعدازظهر
مکان برگزاری کلاس ها: سالن گلستان فرهنگ و ادب دانشگاه (جنب درمانگاه)

مهلت ثبت نام: تا پایان وقت اداری 30 بهمن ماه 96
مکان ثبت نام: باغ ابریشم، پردیس دانشگاه رازی، دانشکده معماری، طبقه سوم، معاونت فرهنگی و اجتماعی

مدارک لازم برای ثبت نام:
- کپی کارت پرسنلی (اساتید و کارکنان)
- کپی شناسنامه فرزند
- شهریه به مبلغ 50 هزار تومان

حضور پرشور دانشگاهیان دانشگاه رازی در راهپیمایی یوم ا… ۲۲ بهمن

اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه رازی همگام با سایر مردم متعهد و همیشه در صحنه کرمانشاه در راهپیمایی یوم ا... ۲۲ بهمن ماه حضور پرشور داشتند، و بار دیگر با آرمان های خمینی کبیر (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) تجدید عهد نموده و انزجار خود را از استکبار جهانی به نمایش گذاشتند.

برگزاری نشست علمی « تبیین و تحلیل دستاوردهای انقلاب اسلامی»

برگزاری نشست علمی « تبیین و تحلیل دستاوردهای انقلاب اسلامی»، صبح روز شنبه ۹۶/۱۱/۲۱ ساعت 10 تا 12 در سالن پروفسور شمسی پور کتابخانه دانشگاه رازی توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه برگزار شد.
در این نشست آیت الله محمود محمدی عراقی نماینده مردم شریف استان کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری به گوشه ای از دستاوردهای انقلاب اسلامی اشاره نمودند و خاطرنشان کردند که برخی از رشته‌های تاپ را به روی دانشجویان ما بسته اند و اجازه نمی‌دهند «ایرانی» در رشته‌های خاصی که کاربرد نظامی دارد، تحصیل کند و در موضوع هسته ای کار دشمن به جایی رسید که از روی عجز و ناتوانی، به ترور دانشمندان هسته‌ای ما روی آورد، و افزودند ایران اسلامی امروز رتبه دوم را در تولید علم سلول های بنیادی به ویژه سلول‌های بنیادی خونساز دارد و جوانان ما باید به خود ببالند.
در ادامه به زلزله اخیر استان کرمانشاه اشاره کردند و بیان داشتند: بیش از ۱۹۰۰ روستا در زلزله ۷.۳ ریشتری ویران و دچار خسارت شدند و این زلزله، وسیعترین زلزله ایران از نظر جغرافیایی بود اما اکنون حجم عظیمی از روستاها تبدیل به کارگاه سازندگی شده است و خانه‌های جدید در حال احداث است و دنیا اگر انصاف داشته باشد باید این توفیقات را ببیند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه دشمن با برنامه ریزی به دنبال گسست بین نسلی و تغییر سبک زندگی در جامعه ما است، گفت: هزاران اتاق فکر آمریکا به دنبال تحقق این هدف شوم و سست کردن بنیان خانواده است.
ایشان بیان کردند: معتقدم که ما در هیچ زمینه ای دچار بحران نیستیم اما رشد آسیب‌های اجتماعی همچون طلاق، اعتیاد، ایدز و... نگران کننده است و در بحث عدالت اجتماعی نیز به عزم ملی و فرهنگ سازی نیاز داریم.
آیت الله محمدی عراقی نقطه قوت انقلاب اسلامی ایران را اتحاد مردم دانست و گفت: ملت متحد ایران اسلامی در ۲۲ بهمن، معجزه مردمی در خیابان‌ها خلق خواهند کرد.

در این نشست قبل از سخنرانی آیت الله محمدی عراقی، جناب آقای دکتر محمدابراهیم اعلمی آل آقا رئیس دانشگاه رازی و جناب حجت الاسلام و المسلمین محسن قلندری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه به ایراد سخن و عرض خیرمقدم پرداختند.

 

ثبت نام داوطلبان عضویت در کمیته اجرایی و هیئت نظارت بر انتخابات نمایندگان مدیران مسئول

ثبت نام داوطلبان عضويت در كميته اجرايي و هيئت نظارت بر انتخابات نمايندگان مديران مسئول جهت حضور در كميته ناظر بر نشريات دانشگاهي

مطابق تبصره2 ماده3 و تبصره1 ماده4 شيوه نامه برگزاري انتخابات، از دانشجويان فعال و غيرفعال در عرصه نشريات دعوت بعمل مي آيد (به مدت 3 روز كاري) تا پایان ساعت اداري روز سه شنبه 96.11.24 برای ثبت نام به معاونت فرهنگي و اجتماعی دانشگاه، واحد نشريات دانشجویی (دانشکده معماری، طبقه سوم) مراجعه نمايند.

رویداد کارآفرینی اکسیر (کسب و کار اینترنتی)

رویدادهای کارآفرینی با ایجاد یک شبکه‌ی ارتباطی گسترده و حرفه‌ای، مسیر کارآفرینی درستی را پیش روی ایده پردازان قرار می دهند. رویداد کارآفرینی اکسیر با ارائه مدلی متفاوت و مناسب توسط دبیرخانه مستقر در استان کرمانشاه، به دنبال ارائه روش ها و راهکارهای نوین ایجاد کسب و کار به دانشجویان است تا از این طریق بتوانند علاوه بر آموزش و یادگیری اصول راه اندازی کسب وکار و تیم سازی، تجاری سازی و روند صحیح تبدیل ایده به محصول را بیاموزند. رویداد کارآفرینی اکسیر با مدل ارائه شده می تواند روش‌ها و راهکارهای نوین ایجاد کسب و کار را به دانشجویان بیاموزد.
سازمان جهاد دانشگاهی کرمانشاه رویداد کارآفرنی اکسیر را با محوریت کسب و کارهای اینترنتی برگزار می نماید.
پیش رویداد اول: ایده پردازی و تیم سازی، شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴
پیش رویداد دوم: طراحی مدل کسب و کار، شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴
پیش رویداد سوم: ارائه مدل کسب و کار، جذب سرمایه گذار، شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴
تیم اول: ۷۰۰ هزار تومان
تیم دوم: ۶۰۰ هزار تومان
تیم سوم: ۵۰۰ هزار تومان

آدرس دبیرخانه: کرمانشاه، سه راه ۲۲ بهمن، جهاد دانشگاهی کرمانشاه، ساختمان کانون های فرهنگی و انجمن های علمی جهاد دانشگاهی کرمانشاه،
جهت شرکت در رویداد و ثبت ایده با تلفن ۳۱۰۳۱-۰۸۳ داخلی ۶۶۵ تماس حاصل نمایید.
کانال تلگرام: e-Exir
نشانی سایت: www.evnd.co/vjfhy

دیدار مسئولان دانشگاه رازی با خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان

مسئولان دانشگاه رازی عصر روز دوشنبه ۱۶ بهمن‌ماه سال جاری به مناسبت ایام دهه‌ی مبارک فجر انقلاب اسلامی با خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان هشت سال دفاع مقدس دانشگاه رازی دیدار و گفتگو کردند.

 دکتر تورج زینی وند مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه به همراه دکتر امجد ملکی مدیرکل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه و خشایار شیخی مدیر امور اداری دانشگاه با خانواده جانباز دکتر علی سلیمی قلعه و سودابه کارخانه‌ای دانشجوی جانباز مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه رازی دیدار کردند.

در این دیدار دکتر زینی وند، یاد و خاطر مقام شامخ شهدای انقلاب اسلامی و جانبازان هشت سال دفاع مقدس را گرامیداشت و خاطرنشان کرد: امیدواریم انقلاب اسلامی و مردم شریف ایران همواره قدردان رشادت‌های شهدا و جانبازان هشت سال دفاع مقدس باشند و تلاش کنیم یاد و خاطر آن عزیزان را ارج نهیم.

در پایان با اهدا لوح تقدیر از دکتر علی سلیمی قلعه معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه و سودابه کارخانه‌ای دانشجوی جانباز این دانشگاه تقدیر به عمل آمد.

مراسم گرامیداشت دهه مبارک فجر با سخنرانی آیت الله محمود محمدی عراقی

باعنايت به فرارسيدن سي و نهمين سالگرد پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي، معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه رازی، مراسم گراميداشت دهه مبارك فجر را با سخنراني آيت الله محمود محمدي عراقي در روز شنبه مورخ 96.11.21 ساعت 10 تا 12 برگزار مي نمايد. از اين رو از اساتيد گرامی، كاركنان ارجمند و دانشجویان عزیز دانشگاه های استان دعوت به عمل می آید در این مراسم حضور بهم رسانند.

مكان: باغ ابریشم، پردیس دانشگاه رازی، کتابخانه مرکزی، سالن شهید مطهری(ره)

بلیط سی و ششمین جشنواره بین المللی فیلم فجر

با سلام و احترام
به اطلاع می رساند بلیط های جشنواره فیلم فجر سینما آزادی به تعداد محدود موجود می باشد. لذا خواهشمند است برای دریافت بلیط های سانس ۱۶:۳۰ (تنگه ابوقریب) و ۱۹ (جاده قدیم) روز دوشنبه ۱۶ بهمن حضورا به معاونت فرهنگی مراجعه و برای روزهای آتی با شماره ۰۸۳۳۴۲۷۴۵۷۸ داخلی ۱۹ تا ساعت ۱۴ روز دوشنبه 16 بهمن ماه تماس حاصل نمایید.
به علت محدودیت بلیط اولویت با افرادی است که زودتر مراجعه و یا ثبت نام نمایند.