بیانیه شورای فرهنگی دانشگاه رازی در اعتراض به سخنان توهین آمیز نماینده مردم شریف حوزه انتخابیه اسلام آباد غرب

باسمه تعالي

به دنبال بروزمشكلاتي در ارتباط با وضعيت نامناسب و مشكلات فضاي آموزشي دانشكده فني مهندسي اسلام آباد غرب و در راستاي بررسي تمهيدات استان و شهرستان و تسريع در تأمين زمين و حل مشكلات در واگذاري آن به دانشگاه، در روز چهارشنبه مورخه 97.4.20 جلسه اي با حضور دكتر فلاحت پيشه، نماينده مردم شريف اسلام آباد غرب در مجلس شوراي اسلامي، مهندس الهي تبار معاون سياسي امنيتي استانداري، دكتر سليمي معاون آموزشي دانشگاه رازي و برخي ديگر از مديران شهرستان و دانشگاه در محل فرمانداري اين شهرستان برگزار گرديد؛ حضور مسئولين عالي رتبه استان و شخص آقاي فلاحت پيشه كه مهمترين نقش را در تأسيس دانشكده مذكور داشت، اين اميد را ايجاد نموده بود كه ماحصل جلسه أخذ تصميماتي جدّي و قابل اجرا در راستاي كاهش مشكلات دانشجويان باشد. اما متأسفانه آن چه در اين جلسه بر زبان نماينده مردم شريف اسلام آباد جاري شد، ادبياتي ناپسند با عباراتي زشت، سرشار از هتاكي و دون شأن و جايگاه ايشان بود كه شنيدن آن تأسف هر انسان آزاده اي را به دنبال خواهد داشت. ايشان در اين جلسه، با عباراتي سخيف، ضمن هتك حرمت دانشگاه و مسئولان آن، تلاش نمود تا با شانه خالي كردن از مسئوليت تعهداتي كه تا كنون بايد انجام مي داد، همه قصور و كاستي ها را متوجه دانشگاه سازد. اما در اين ميان، آن چه بر تلخي ماجرا مي افزايد؛ جايگاه حقوقي ايشان به عنوان نماينده و رئيس كميسيون امنيت ملّي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي و عضو هيأت علمي دانشگاه مي باشد. امروز جامعه دانشگاهي از آقاي دكتر فلاحت پيشه كه به عنوان نماينده استان كرمانشاه بر چنين جايگاهي تكيه زده است، انتظار دارد با ادبياتي الهام گرفته از آموزه هاي اصيل اسلامي و در شأن مردم شريف استان به دفاع از حقوق حقه اين مردم پرداخته و از هرگونه سخني كه شائبه پيروي از هواي نفس و انگيزه هاي تبليغي و انتخاباتي را به دنبال دارد، پرهيز نمايد. بدون ترديد، ادبيات سخيف و غير قابل قبول آقاي دكتر فلاحت پيشه هر گز از ذهن و ياد مردم شريف استان كرمانشاه، اساتيد، نخبگان و فرهيختگان اين ديار و به ويژه مردم شريف و نجيب اسلام آباد غرب محو نگشته و يقيناً بر بنياد ميراث فرهنگي اين ملّت بزرگ كه حاصل آن، جمله «ادب مرد به ز دولت اوست» داوري؛ و در زمانه و جايگاه خود پاسخ آن را به بهترين وجه و در عمل، خواهند داد.
در پايان، اين شورا به عنوان نماينده جامعه دانشگاهيان اين دانشگاه، ضمن محكوم كردن چنين رفتار نامناسب، ادبيات نامتعارف و غير اخلاقي، و به منظور پاسداشت مقام علم و عالم و دفاع از حريم مقدس دانشگاه، خواهان پيگيري قضايي آن از طريق مراجع حقوقي دانشگاه مي باشد.

اعلام برگزیدگان مسابقه آنلاین کتابخوانی «عفاف و حجاب در سبک زندگی اسلامی-ایرانی»

اسامی برگزیدگان مسابقه آنلاین کتابخوانی «عفاف و حجاب در سبک زندگی اسلامی-ایرانی» که به مناسب هفته عفاف و حجاب، در روزیکشنبه 97.4.24 ساعت 11 تا 13 ویژه کارکنان دانشگاه برگزار گردید، بر حسب امتیاز به شرح ذیل اعلام می شود.

 1. خانم زهرا شکری
 2. آقای جلیل فرزندوحی
 3. آقای رضا حرمی
 4. خانم پروانه نوری
 5. خانم شهناز کرمی سرخه لیژه
 6. خانم مینوقبادی
 7. آقای محمدرضا عباسی
 8. خانم عارفه حیدریان
 9. خانم سمیرا محمدی
 10. آقای عابدین مرادی

برگزیدگان می توانند روز دوشنبه 8 مرداد ماه ۱۳۹۷ جهت دریافت جوایز و لوح سپاس به آقای هرسینی، کارپرداز معاونت فرهنگی مراجعه نمایند.

۱۶۰ دانشجوی دانشگاه رازی همزمان با دهه کرامت عازم مشهد مقدس شدند

معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه همزمان با آغاز دهه کرامت، اردوی زیارتی مشهد مقدس را به تعداد 160 نفر از دانشجویان دختر دانشگاه برگزار نمود. این دانشجویان روز شنبه 23 تیرماه 1397 ساعت 14 از دانشگاه رازی عازم شهر مقدس قم شدند و پس از زیارت و اقامه نماز در مسجد مقدس جمکران در شب ولادت حضرت معصومه(س)، به سمت شهر مقدس مشهد حرکت کردند.

برای مشاهده کامل تصاویر روی آنها کلیک نمایید⇓

برگزاری مسابقه کتابخوانی «عفاف و حجاب در سبک زندگی اسلامی -ایرانی»

معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه به مناسبت 21 تیرماه روز عفاف و حجاب، مسابقه کتابخوانی «عفاف و حجاب در سبک زندگی اسلامی-ایرانی» را به صورت آنلاین ویژه پرسنل دانشگاه رازی در روز یکشنبه 24 تیرماه 1397 ساعت 10 تا 12 ظهر برگزار می نماید.
علاقمندان جهت دریافت فایل کتاب به سایت فرهنگی بخش «عفاف و حجاب» مراجعه نمایند.

فایل کتاب

بازدید مدیر حمایت و پشتیبانی فرهنگی از کلاس آموزش نقاشی

روز سه شنبه 19 تیر ماه 1397 دکتر جعفر معصوم پور سماکوش، مدیر حمایت و پشتیبانی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه از کلاس آموزش نقاشی ویژه فرزندان اساتید و کارکنان دانشگاه بازدید به عمل آوردند، و از نزدیک با شیوه تدریس و روند کار فراگیران آشنا شدند.  

اطلاعیه اردوی زیارتی مشهد مقدس

به اطلاع دانشجویانی که ثبت نام خود را برای اردوی زیارتی مشهد مقدس قطعی نموده اند، می رساند که جهت دریافت بلیط تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه 20 تیرماه 1397 به معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، آقای جلالی (دانشکده معماری، طبقه دوم) مراجعه نمایند.

عدم مراجعه برای دریافت بلیط به منزله انصراف محسوب می شود.

زمان حرکت: شنبه 23 تیرماه 1397 ساعت 14

مکان حرکت: درب مجموعه خوابگاه دانشجویی کوثر 

کلاس آموزش نقاشی ویژه دانشجویان دختر در ترم تابستان

کلاس آموزش نقاشی در تمامی تکنیک ها (طراحی، سیاه قلم، مداد رنگی و پاستل، آبرنگ و گواش و رنگ روغن) ویژه دانشجویان دختر دانشگاه رازی در ترم تابستان 1397 برگزار می شود.

زمان برگزاری کلاس ها:
روزهای یکشنبه و سه شنبه ساعت 10 تا 12

مکان برگزاری کلاس ها: سالن گلستان فرهنگ و ادب دانشگاه (جنب درمانگاه)

مهلت ثبت نام: تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه 20 تیر ماه 1397

مکان ثبت نام: باغ ابریشم، پردیس دانشگاه رازی، دانشکده معماری، طبقه دوّم، معاونت فرهنگی و اجتماعی
شماره تماس: 34274578 داخلی 19

اعلام برگزیدگان مسابقه آنلاین کتابخوانی «وصیت نامه امام خمینی(ره)»

برگزیدگان مسابقه آنلاین کتابخوانی از «وصیت نامه امام خمینی(ره)» که به مناسب بیست و نهمین سالگرد ارتحال رهبر کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی(ره)، در روز سه شنبه 97.3.29 ساعت 10 تا 12 در دو بخش کارمندی و دانشجویی برگزار گردید، به شرح ذیل اعلام می شود.

بخش کارمندی:
1. ندا بهرامی
2. الهه چقامیرزا
3. علیرضا ولی زاده
4. پروانه نوری
5. حمید بیات

بخش دانشجویی:
1. ثریا سلیمانی
2. روناک امامی
3. مهتاب خانی
4. سحر قبایی

برگزیدگان می توانند روز شنبه 9 تیر ماه ۱۳۹۷ جهت دریافت جوایز به آقای هرسینی، کارپرداز معاونت فرهنگی مراجعه نمایند. لازم به ذکر است که به سایر شرکت کنندگان گواهی شرکت در مسابقه اعطاء می گردد.

شانزدهمین جلسه شورای فرهنگی دانشگاه برگزار شد

شانزدهمین جلسه شورای فرهنگی به ریاست دکتر محمدابراهیم اعلمی آل آقا رئیس دانشگاه و با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، رؤسای دانشکده‌ها و سایر اعضاء شورای فرهنگی دانشگاه رازی صبح امروز یکشنبه ۳ تیرماه ۱۳۹۷در سالن جلسات حوزه ریاست تشکیل شد.
در این جلسه، ادامه دستورالعمل آئین دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه رازی مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

در ابتدای این جلسه دکتر علی اکبر محسنی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه اظهار داشت: در پانزدهمین جلسه شورای فرهنگی پیشنهادات و دغدغه های اعضای شورا در دستورالعمل آئین دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه رازی لحاظ شده است.
وی افزود: هدف ما از تدوین دستور العمل آئین دانش‌آموختگی دانشجویان اجرای یک برنامه ضابطه‌مند برای دانش آموختگان دانشگاه می باشد.

 

در ادامه دکتر محمدابراهیم اعلمی آل آقا رئیس دانشگاه رازی ضمن اشاره به برگزاری آئین دانش آموختگی در دانشکده‌ها به صورت متمرکز گفت: هر دانشکده با مشارکت دانشجویان می‌توانند آئین دانش آموختگی را به صورت متمرکز برگزار نماید.
دکتر اعلمی آل آقا تاکید داشت: انجمن های علمی را باید فعال کنیم و مدیریت اجرایی مراسم های دانشجویی را برعهده این انجمن ها قرار دهیم.
رئیس دانشگاه رازی بیان داشت: مواردی که در دستورالعمل ذکر شده است حساسیت و مسئولیت هایی را مشخص می کند و امیدواریم با برگزاری این‌گونه برنامه، منشاء خاطرات خوبی برای دانشجویان باشیم و در مجموع به اعتلای فرهنگی کمک کنیم و با اهتمام، برنامه های دانشگاه را به شکل بارز و موفق پیش بریم.

سپس دکتر تورج زینی وند مدیر فرهنگی دانشگاه رازی مواد دستور العمل آئین دانش‌آموختگی را ارائه داد و رؤسای دانشکده‌ها و سایر اعضاء شورا فرهنگی دانشگاه نقطه نظرات خود را در خصوص" مواد دستورالعمل اصلاح‌شده آئین دانش‌آموختگی دانشجویان" اعلام کردند و پس از بحث و بررسی، رأی گیری به عمل آمد و دستورالعمل آئین دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه رازی مورد تصویب اعضاء قرار گرفت.

برگزاری مسابقه طراحی «فضای تعاملات اجتماعی» و «مبلمان داخلی و خارجی دانشگاه»

انجمن علمی دانشجویی معماری دانشگاه رازی مسابقه طراحی «فضای تعاملات اجتماعی» و «مبلمان داخلی و خارجی دانشگاه» را در تیرماه 1397 برگزار می نماید.

ارائه در قالب: پوستر 50.70 شامل عکس، طرح و جزئیات اجرایی

جهت ارسال آثار و کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09188612074 (صالحی) تماس حاصل نمایید.

جوایز مسابقه در هر یک از دو مسابقه:
گروه اول: 10 میلیون ریال جایزه نقدی
گروه دوّم و سوم: اهدای لوح سپاس

مهلت ارسال آثار:
مسابقه طراحی «فضای تعاملات اجتماعی»: 15 تیر ماه 1397
مسابقه طراحی «مبلمان داخلی و خارجی دانشگاه»: 30 تیرماه 1397

داوری آثار:
توسط اعضای محترم هیئت علمی گروه معماری

 • امکان اجرای طرح توسط گروه برگزیده فراهم است.
 • ایاب و ذهاب و تدارکات گروه، توسط دانشگاه تأمین می گردد.